TR Dizin Komitelerinin 2018-2019 dönemine ait son toplantıları gerçekleştirildi.

TR Dizin Sosyal Bilimler Komitesi ile Fen Bilimleri Komitesi’nin dönem sonu toplantıları temmuz ayının ilk haftasında ULAKBİM Müdürü M. Mirat Satoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Satoğlu, TÜBİTAK tarafından 1993 yılında başlayan ulusal veri tabanı oluşturma çalışmalarının günümüze kadar artan bir ivme ile devam etmesinde, yıllardır hedeflenen Ulusal Atıf Dizininin hayata geçirilmesinde ve ulusal süreli yayınların kalitesinin artırılmasında emek ve katkısı olan TR Dizin Komite üyelerine teşekkür ederek toplantıları başlattı.

TR Dizin Komitelerinde 10 yıl ve üzeri görev yapan Prof. Dr. Ali Ekber ŞAHİN, Prof. Dr. Berna ARDA, Prof. Dr. Orhan YILMAZ, Prof. Dr. Ramazan GÖZEN ve Prof. Dr. Zeynel CEBECİ’ye hizmetlerinden dolayı plaket verildi.

Toplantı, Komite kararı gereken dergilerin değerlendirilmesi ve 2020 yılında uygulanmak üzere dergi değerlendirme kriterlerinin gözden geçirilmesiyle devam etti.

2019-2020 yılı görev dönemi ilk Komite toplantılarının eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

TR Dizin Komitelerinin 2018-2019 dönemine ait son toplantıları gerçekleştirildi.
TR Dizin web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. TR Dizin sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Gizlilik ilkelerini oku