Başvuru Sonrası Süreçler ve Dergi Değerlendirme İşlemleri

Dergi bilgileri doldurulduktan sonra yayın süreci başlar. Başvurusu en az bir sayı ve kriterlerde belirtilen hakem raporları sunulduktan sonra tamamlanır. Başvurusu onaylanan dergiler, yeni yayınlanan dergiler için ilk sayı ve hakem raporlarının düzenli yayın/gönderildiği tarihten itibaren en az bir (1) yıl, 2 (iki) yıl izlenir. varsa başvuru koşulları dışındaki kriterlerdeki eksikliklerin tamamlanması. İzleme sürecinde;

  1. Uzun süreli yayın yapan dergiler , “Editör Başvuru Formu”nda belirtilen kullanıcı adı ve şifre ile ODIS’e giriş yaparak başvuru tarihi itibariyle en fazla bir önceki yılın sayılarının PDF’lerini yükleyebilirler .
  2. Yayımlanacak sayıların (dış kapak, iç kapak ve içindekiler sayfası dahil) PDF’leri 1 ay içinde ODIS’e yüklenmeli ve yalnızca elektronik dergiler için yukarıda belirtilen bölümlerden eksik olan kısımlara aşağıdaki adresten ulaşılabilir olmalıdır. web sayfası.
  3. Sayının Pdf içeriği kopyalanabilir olmalıdır.
  4. Veri dosyası konunun xml standardında sunulmalı veya makale bilgisi girilmelidir.
  5. Yeni yılın ilk sayısı gönderilirken, varsa bir önceki yıla ait kabul edilen ve reddedilen makalelerin sayıları girilmelidir. Mümkünse makalenin başlığı, yazar(lar)ın adı, teslim tarihi, kabul/red durumu ve tarihin yer aldığı bir excel tablosu sunulması önerilir.
  6. Başvuru onaylandıktan sonra Dergi Değerlendirme Ölçütlerinde belirtilen dergi sayıları ve hakem raporları yüklenmeye devam edilmelidir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda derginiz değerlendirmeye alınmayacak ve ilgili yıl için reddedilecektir. Lütfen zamanında ve düzenli yüklemeler yapın.
  7. İzleme süresi sonunda derginin ön değerlendirmesi TR Index uzmanları tarafından yapılır. Ön değerlendirme sonucunda eksiklikleri tespit edilen dergilere gerekli öneri/uyarılar yapılır. Dergiler, temel nitelik ve nicelik konularında eksiklikler nedeniyle ön değerlendirme aşamasında reddedilebilir. Aksi takdirde izleme süreci tamamlanan dergiler komite değerlendirmesine sunulur.
Başvuru Sonrası Süreçler ve Dergi Değerlendirme İşlemleri
TR Dizin web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. TR Dizin sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Gizlilik ilkelerini oku