Dergi başvurusu nasıl yapılır?

Derginin TR Dizin kapsamında değerlendirilmeye alınabilmesi için TR Dizin üzerinden Dergi Sorumlusu (editör, yayıncı veya imtiyaz sahibi) olarak kullanıcı kaydı yapılması gerekmektedir (Kayıt ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.).TR Dizin için başvuru yapmadan önce, “TR Dizin Dergi Başvuru için Ön koşulları” ve “TR Dizin Dergi Değerlendirme Kriterlerini” okuyunuz. Koşul ve kriterleri sağlamayan dergilerin başvurusu reddedilir. Eksik hususları tamamlayarak başvuru yapmanız, zaman ve emek kaybını azaltacaktır.

TR Dizin için doldurulacak başvuru formu, “Editör”, “Dergi”, “Yayıncı”, “İletişim” ve dergi hakkında “Diğer” bilgilerin yer aldığı alanlardan oluşmaktadır.

TR Dizin için süreç yönetimine ait tüm işlemler, TR Dizin üzerinden yürütülmektedir. Bu nedenle, yukarıda belirtilen alanlardaki tüm bilgiler doğru, güncel anlaşılır ve eksiksiz olmalıdır.

Bu alanlardaki bilgilerde eksik ve/veya yanlış doldurulan kısımlar, dergi başvurunuzu ve iletişim kurulurken bilgilendirmelerin size ulaşmasını olumsuz etkileyecektir. Lütfen doğru ve eksiksiz bilgi veriniz.

Dergi başvurusu nasıl yapılır?
TR Dizin web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. TR Dizin sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Gizlilik ilkelerini oku