Kullanıcı Hesabı ve Dergi Uygulaması Oluşturma

Derginin TR Dizin kapsamında değerlendirilebilmesi için dergi sahibi, yayıncısı ve/veya editörü tarafından ULAKBİM Online Dergi İzleme Sistemi (ODIS) üzerinden “Editör Başvuru Formu” üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir .

  1. TR Dizin’e başvurmadan önce lütfen “TR Dizin Dergi Başvurusu Ön Koşulları” ve “TR Dizin Dergi Değerlendirme Kriterleri”ni okuyunuz. Şart ve kriterleri sağlamayan dergilerin başvuruları reddedilir. Eksik bilgileri tamamladıktan sonra başvuru yapmak zaman ve emek kaybını azaltacaktır.
  2. TR Dizin başvuru formu “Editör”, “Dergi”, “Yayıncı”, “İletişim” ve dergi ile ilgili “Diğer” bilgileri gibi alanlardan oluşmaktadır.
  3. TR Dizin için süreç yönetimi ile ilgili tüm işlemler Online Dergi İzleme Sistemi (ODIS) üzerinden yürütülmektedir. Bu nedenle, yukarıda belirtilen alanlardaki tüm bilgiler doğru, açık ve eksiksiz olmalıdır.
  4. Eksik ve/veya yanlış doldurulan kısımlar dergi başvurunuzu olumsuz etkileyecek ve sizinle iletişim amaçlı iletişime engel olabilecektir. Lütfen doğru ve eksiksiz bilgi veriniz.
Kullanıcı Hesabı ve Dergi Uygulaması Oluşturma
TR Dizin web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. TR Dizin sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Gizlilik ilkelerini oku